Menu Close

Īstermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi – kas par to jāzina?

kredīts parādniekiem

Latvijā pie vairākiem aizdevējiem ir pieejams ātrais kredīts parādniekiem. Kādi ir nosacījumi, lai tos noformētu? Par to pastāstīsim šajā rakstā!

Kas ir īstermiņa aizdevums?

Īstermiņa aizdevums jeb ātrais kredīts parādniekiem ir viens no aizdevuma veidiem, kas tiek izsniegts uz noteiktu termiņu. Tā ir iespēja aizņemties nelielu naudas summu, lai varētu tikt galā ar dažādām īstermiņa finansiālajām problēmām. Atšķirībā no patēriņa kredīta, aizdevuma summa un atgriešanas termiņš nav tik liels, tāpēc īstermiņa aizdevums ir kā palīgs, lai tiktu galā ar īslaicīgām finansiālajām problēmām.

Ātrais kredīts parādniekiem

Ātrie kredīti iedalās vairākās kategorijās. Iespējams noformēt kredītu parādniekiem, kredītu bez darba vietas, saņemt pirmo īstermiņa kredītu bez maksas u.c. Ikvienam ir iespējams piemeklēt šī brīža aktuālāko piedāvājumu. Viens no šādiem piedāvājumiem ir ātrie kredīti ar parādsaistībām. Tā ir iespēja aizņemties arī tad, ja persnas kredītreitings ir zems. Šo iespēju gan nepiedāvā visi Latvijas aizdevēji, tomēr ir vairāki aizdevēji, kuru piedāvājumā ir arī šāda iespēja. Ātrais kredīts, neskatoties kredītvēsturi, ļauj noformēt aizdevumu arī tiem, kuru kredītvēsture ir negatīva.

Kas ir kredītvēsture jeb kredītreitings?

Kredītvēsture ir pieejama katram aizdevējam, tāpēc pirms lēmuma piešķiršanas par to, vai konkrētajai personai piešķirt aizdevumu vai nē, aizdevējam ir tiesības ielūkoties personas kredītvēsturē. Tur iespējams aplūkot, vai kredītņēmējs bijis godīgs aizdevuma maksātājs un vienmēr izpildījis savas saistības laikā. Tajā var aplūkot arī dažādu rēķinu apmaksu, piemēram, redzēt, vai persona laicīgi veikusi maksājumus arī par citiem rēķiniem. Tādā veidā rodas personas kredītreitings. Attiecīgi, jo augstāks kredītreitings, jo izdevīgākus nosacījumus piedāvās aizdevējs. Savukārt, ja kredītreitings ir zems, tad pastāv iespēja, ka īstermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi var tikt arī atteikts.

kredītu apvienošana

Kas ir kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošana ir viens no risinājumiem situācijā, ja personai ir noformēti vairāki aizdevumi un tā nespēj laicīgi veikt visu aizdevumu atmaksu. Kredītu apvienošana ļauj visus šos aizdevumus apvienot vienā un veikt maksājumus tikai par vienu aizdevumu. Savukārt, ja tev nav noformēti aizdevumi, bet tev ir slikta kredītvēsture, vari meklēt aizdevējus, kuri piedāvā noformēt aizdevumu arī personām ar negatīvu kredītvēsturi.

Kā izlabot kredītvēsturi?

Dati par personas kredītvēsturi datu bāzē saglabājas līdz pat 10 gadiem, tāpēc nepieciešams saprast, ko vari iesākt, lai uzlabotu savu kredītvēsturi. Protams, labākais risinājums šādā situācijā būtu veikt maksājumus laicīgi, jo tādā veidā mazinās arī iespējamība nokļūt parādnieku sarakstā. Pret aizdevuma noformēšanu nepieciešams attiekties ar lielu atbildība sajūtu, jo tikai tādā veidā varēsi saņemt aizdevuma noformēšanas piedāvājumus, kuri būs izdevīgāki.

Kā atrast aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi?

Ja personai ir negatīva kredīvēsture, tad nepieciešams atrast aizdevēju, kura piedāvājumā ir aizdevumi ar negatīvu kredītvēsturi. Šādu iespēju nepiedāvā visi Latvijas aizdevēji, tāpēc no sākuma nepieciešams uzzināt pie kura no aizdevējiem šāda iespēja ir pieejama. To vari izdarīt aizdevumu salīdzināšanas portālā Comparo, kur ērti, ātri un pārskatāmā veidā iespējams uzzināt visu nepieciešamo informāciju par aizdevumiem ar sliktu kredītvēsturi, kā arī salīdzināt visus aizdevējus, kuri piedāvā šādu iespēju, tādā veidā atrodot piemērotāko un izdevīgāko variantu tieši savai situācijai.

Kur aizņemties ar sliktu kredītvēsturi?

Kad esi salīdzinājis visus pieejamos aizdevējus, vari veikt kredīta noformēšanu. Īstermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi tiks ieskaitīts tavā bankas kontā pāris minūšu laikā gadījumā, ja kredīta pieprasījuma tiks apstiprināts.