Menu Close

Grūtnieču apģērbs

Kāds grūtnieču apģērbs Jums ir piemērots?

Gaidības ir skaists, burvīgs laiks, kad ar sievietes ķermeni notiek neticamais – tas sevī rada jaunu dzīvību. Šī procesa laikā ievērojami mainās sievietes ķermeņa forma, aprises, funkcionalitāte un svars, kā rezultātā ierastās 38. izmēra džinsa bikses un M izmēra krekliņš vairs nederēs ne tikai tādēļ, ka ir par mazu, bet arī tādēļ, ka nav gana funkcionāls un nepietiekami balsta topošās māmiņas ķermeni. Ar ko grūtnieču apģērbs atšķiras no “parasta” apģērba, vai dažādiem grūtniecības periodiem ir nepieciešami atšķirīgi apģērbi, kā izvēlēties dažādām situācijām un gadalaikiem piemērotu apģērbu, kā arī mazliet par grūtnieču kāzu kleitām uzziniet raksta turpinājumā!

Kā apģērbs grūtniecei atšķiras no “parastām” drēbēm?

Grūtnieču drēbes ir speciāli pielāgotas gaidībās esošas sievietes ķermeņa formām, īpašu uzmanību veltot tieši vēderam:

  • lai apģērbs nespiestu vēderu;
  • lai vēders nesaltu un nepārkarstu;
  • lai vēders tiktu balstīts, atvieglojot sievietes muguras darbu (iedomājieties, kā justos Jūsu mugura, ja Jums uz vēdera nāktos nest trīs-ar-pus kilogramus, un katrā krūtī vēl pa teju kilogramam!) un mazinot muguras sāpes.

Protams, var valkāt XXXL izmēra kreklus, bet sievietei taču gribas arī izskatīties skaistai un iekārojamai, tādēļ ir radītas kleitas grūtniecēm, grūtnieču bikses, grūtnieču zeķubikses (must have grūtnieču ziemas apģērbs, lai pasargātu sevi no apsaldēšanās), barošanas apģērbs (piemēram, barošanas naktskrekls un barošanas krūšturi), funkcionālais apģērbs (piemēram, Tonus Elast kompresijas zeķes un zeķbikses, balstošās jostas un bandāžas), kā arī daudzi citi apģērbi grūtniecēm.

Vai dažādiem grūtniecības posmiem vajadzīgi dažādi apģērbi?

Vizualizējiet grūtnieci pirmajās grūtniecības nedēļās un ap 30. grūtniecības nedēļu. Šajā mazuļa attīstības laikā topošās māmiņas ķermenis piedzīvo iespaidīgas pārmaiņas, tādēļ gribot negribot devītajā grūtniecības mēnesī nederēs ne tās drēbes, kas vilktas pirmajā mēnesī, ne tās, kas ceturtajā. Tas nozīmē, ka katrā grūtniecības posmā ir vajadzīgs cits apģērbs, lai topošā māmiņa justos ērti, patīkami un pievilcīgi, piemēram, pirmajos divos mēnešos mini svārki un ierastā M izmēra satīna blūzīte vēl tīri labi derēs, bet sestajā – septītajā mēnesī ērtāk būs tunikā vai grūtnieču biksēs, papildinot savu apģērbu ar vēdera atbalsta jostu. Protams, milzīga nozīme ir arī laika apstākļiem un gadalaikam.

Kā izvēlēties apģērbu dažādos gadalaikos?

Tā kā grūtniecība ilgst ¾ gada, pastāv iespēja apgūt grūtnieču apģērba pielāgošanu trim dažādiem gadalaikiem. Pirmais svarīgais noteikums, kas jāievēro – pats svarīgākais ir ērtības, un tikai pēc tam izskats. Īpaši tas attiecas uz apaviem. Grūtniecības laikā ir svarīgi, lai topošās māmiņas pēdu balstītu stabili, ērti apavi ar zemu vai gandrīz neesošu papēdi – tas samazinās slodzi uz muguru un kritienu vai potīšu mežģījumu risku. Nākamais nozīmīgais nosacījums – labāk brīvāk nekā par ciešu. Tas attiecas gan uz topiem, gan uz biksēm un svārkiem. Laba asinsrite ir svarīga visos laikos, bet ĪPAŠI nozīmīga tā ir grūtniecības laikā, jo tieši ar asinsriti mazulim tiek piegādātas vajadzīgās barības vielas. Trešais noteikums – visu ar mēru. Vasarā nav vajadzības visu laiku no saules slēpties tēkreklos, ziemā nav vajadzības tuntuļoties septiņos džemperos, ja ir silti tikai divos.

Greznākais grūtnieču apģērbs – kāzu kleita

Topošās māmiņas pēc uzskatiem iedalās divās grupās – tās, kuras grib apprecēties grūtniecības laikā, lai bērniņš piedzimtu jau oficiālā ģimenē, un tās, kuras grib precēties pēc dzemdībām, lai savā kāzu dienā būtu slaidākas nekā 8. grūtniecības mēnesī, jo kāzu kleitas grūtniecēm izvēlēties ir pārāk grūti. Jā, izvēle ir nedaudz mazāka kā “parastām” kāzu kleitām, bet internetā ir iespējams atrast visdažādākos grūtnieču kāzu kleitu variantus vai smelties iedvesmu gājienam pie šuvējas. Ir jāatceras tikai viens noteikums – ērtības ir pirmajā vietā! Ja topošā māmiņa jutīsies ērti, tad viņa arī izskatīsies lieliski.